Celem Klubu jest prowadzenie działalności sportowej na podstawie Ustawy o sporcie z dnia 25.06.2010 r. (Dz. U. nr 127, poz 857) Jako organizacja pożytku publicznego, mamy na celu wspieranie sportu i kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży naszego miasta. Od pięciu lat prowadzimy program pod nazwą TENIS 10, za który otrzymaliśmy wyróżnienie z Polskiego Związku Tenisa dla najlepszego klubu w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to program, który wprowadza najmłodsze pokolenie w tajniki tego coraz bardziej popularnego sportu. Nasz klub ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi. Najmłodsi zawodnicy biorą udział w Talentiadach. Zaawansowani grają na turniejach ogólnopolskich oraz startują w Drużynowych Mistrzostwach Polski jak również w Indywidualnych.

Naszym zawodnikom oferujemy treningi na kortach z wyspecjalizowaną kadrą szkoleniowców. Organizujemy: obozy sportowe, półkolonie, możliwość korzystania ze sprzętu sportowego, każde dziecko może uzyskać licencję zawodniczą PZT i uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym.

Klub uczestniczy w programie Narodowy Program Upowszechniania Tenisa. Bezpłatne zajęcia prowadzone są dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.